Work camp 2016

Příležitost pro mladé a nezkušené koně a pro majitele směřující za zkušenostmi a společenská událost pro příznivce stejné „krevní“ skupiny – chladnokrevné?

Čti dále…

Výsadba brambor

Dne 1.5.2016 spolek v rámci projektu „Podpora sociálního zemědělství na venkově a rozvoj slezského norika“, podporovaného Ministerstvem zemědělství, uspořádal „Sázení brambor“ pro veřejnost i členy spolku.

Čti dále…

Chiropraktik a chladnokrevník

Před rokem po vyhřebení a následné ztrátě hříběte začala pokašlávat z „hloubi duše“ kobyla. Násilné odkašlávání bez hlenovitého chrchle poukazovalo na psychosomatickou příčinu, obzvlášť při stresových momentech, ale nemohla jsem vyloučit ani příčinu biologickou. Klisně hrozila trvalá dušnost a to i přes konzervační léčbu, indikovanou veterinářem.

Čti dále…

První orba koněm

Zveřejňujeme pro Vás, čtenáře, příspěvky o dění souvisejícím s činností spolku a také příspěvky vyžádané. Požádala jsem ing. Tomáše Dibďáka o vyprávění o akci, která byla svým způsobem jedinečná a volně navazuje na předchozí „Vinařskou povídku“. Pana Dibďáka jsem poznala při vyslovení nabídky dřevo stavby do chovatelského zázemí a vím, že k beganům má blízko skrze své prarodiče ze Šumavy. […]

Čti dále…

You Tube a chladnokrevníci

Přesně 14.října 2013 to je pět let od vložení prvního chladnokrevného ozvučeného videa českých beganů na tento kanál! Soukromá střižna „Pepozos“ v ten den roku 2008 vypustila do světa mladinkého plemenného hřebce 1061 Bryneta a jeho o rok staršího polobratra (po Brys) Bábela z Hradčan, za svižného rockového doprovodu Ozzyho Osbourna ve skladbě „Perry Mason“. Do dnešního dne video „nakouslo“ 83. tisícovku […]

Čti dále…